Jak długo trwa proces SEO i kiedy spodziewać się pierwszych efektów pozycjonowania sklepu Wix?

Pozycjonowanie pod kątem wyników organicznych jest najtańszą metodą wypromowania własnej strony internetowej w sieci. Dodatkowo to właśnie one generują, aż 80% ruchu. SEO jest jednak procesem, a jak to z takimi bywa – zajmują wiele czasu. Jak odnosi się to do witryn e-commerce i ile czasu może zająć pozycjonowanie sklepu wix? Wyjaśnimy Ci dziś od czego zależy ten proces, abyś nie musiał się martwić na zapas. 

Zalety pozycjonowania platformy Wix

Wzrost współczynnika konwersji

Jeśli strona WWW jest technicznie i wizualnie atrakcyjna dla potencjalnych klientów i zawiera wartościowe treści, to szybko trafia do docelowej grupy odbiorców. Pozycjonowanie sklepu Wix pozwala stworzyć skuteczną i angażującą stronę internetową, która zachęca użytkowników do konkretnych działań. Zwiększa to współczynnik konwersji i zmniejsza współczynnik odrzuceń.

Zwiększenie świadomości marki

Wysoka pozycja strony internetowej w wyszukiwarce Google sprzyja kreowaniu profesjonalnego wizerunku marki. Reputacja firmy ma dziś ogromne znaczenie, ponieważ konsumenci interesują się tylko markami, które są popularne, profesjonalne i polecane przez innych. 

Większe zyski ze sprzedaży

Pozycjonowanie sklepu Wix przybliża Twoją firmę do sukcesu, jakim jest wzrost sprzedaży produktów na stronie, a co za tym idzie generowanie coraz większych zysków!

Od czego zależy okres oczekiwania na efekty pozycjonowania sklepu PrestaShop?

Czas oczekiwania na efekty pozycjonowania sklepu Wix zależy od wielu czynników, dlatego trudno określić, jak długo będziesz musiał czekać na pierwsze widoczne efekty. Pierwszym czynnikiem decydującym o całym procesie jest konkurencja, ponieważ im jest ona większa, tym trudniej jest pozycjonować sklep internetowy. Do tych czynników należą także błędy znajdujące się na stronie, aktualny stan witryny oraz aktualizacje algorytmu wyszukiwarki.

Nie da się określić dokładnego czasu oczekiwania na efekty. Doświadczony ekspert SEO może jedynie oszacować średni czas potrzebny do wystąpienia zmian, ale nie może dać 100% pewności. Szacuje się, że średni czas pojawienia się efektów wynosi trzy miesiące.

Wnioski

Pozycjonowanie sklepu Wix to dość skomplikowane zadanie, które będzie od Ciebie wymagać znajomości podstaw SEO, informatyki, marketingu i promocji. Jeśli więc nie czujesz się na siłach warto jest skorzystać z kompetencji oraz narzędziownika profesjonalnej agencji SEO. Z pewnością nie będziesz tego żałować!