Top 5 krzewów ozdobnych

Krzewy mogą być doskonałym sposobem, aby dodać trochę atrakcyjności do domu. Są stosunkowo łatwe w utrzymaniu, mają różne kształty i rozmiary, a także zapewniają całoroczne zainteresowanie domem. Wybierając krzewy ozdobne do domu, weź pod uwagę pięć poniższych odmian.

1. Bukszpan (Buxus Sempervirens) – Mały, wiecznie zielony krzew, który jest popularny ze względu na gęste, zielone liście. Bukszpany mogą być sadzone jako samodzielne okazy lub wykorzystywane jako żywopłoty. Są stosunkowo mało wymagające i tolerują wiele warunków. Są jednak podatne na szkodniki i choroby, dlatego wymagana jest regularna kontrola.

2. Jemioła japońska (Ilex crenata) – Kolejny niewielki, zimozielony krzew, który doskonale nadaje się na żywopłoty lub do samodzielnego sadzenia. Jemioła japońska jest znana z błyszczących, ciemnozielonych liści i zwartego wzrostu. Są bardzo łatwe w utrzymaniu i tolerują różne warunki, ale wolno rosną.

3. Forsycja (Forsythia suspensa) – Krzew liściasty, który jest popularny ze względu na piękne żółte kwiaty, które kwitną wczesną wiosną. Forsycje mogą osiągać spore rozmiary, dlatego przed ich posadzeniem należy upewnić się, że mamy wystarczająco dużo miejsca. Krzewy te są na ogół mało wymagające, ale wymagają pełnego słońca, aby jak najlepiej spełniać swoje funkcje.

4. Rododendron (Rhododendron spp.) – wiecznie zielony krzew, który jest ceniony za swoje efektowne kwiaty w różnych kolorach, takich jak różowy, fioletowy, biały i czerwony. Rododendrony preferują chłodniejszy klimat i potrzebują kwaśnej gleby, aby dobrze się rozwijać. Są też dość wymagające i wymagają regularnego przycinania, aby utrzymać je w najlepszym stanie.

5. Hortensja (Hydrangea macrophylla) – Krzew liściasty znany z dużych skupisk kwiatów, które w zależności od odmiany mogą być różowe, niebieskie lub białe. Hortensje preferują częściowe słońce i bogatą, dobrze zdrenowaną glebę. Są ogólnie mało wymagające, ale mogą wymagać sporadycznego przycinania, aby kontrolować ich rozmiar i kształt. Krzewy ozdobne tarnów

Posted in Dom