Kto dzwonił do mnie z tego numeru

Jeśli nasz telefon komórkowy dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Jednak czasami nie mamy pojęcia, czy możemy to na pewno uczynić, ponieważ obcy nam jest numer telefonu, który pokazuje się na urządzeniu. Zwykle chcemy odkryć posiadacza obcego numeru, dlatego sięgamy po telefon, a wówczas rozmowa nierzadko zostaje przerwana. Możemy mimo tego w inny sposób poznać swojego rozmówcę. A jak to zrobimy?

Od razu zrezygnujmy z przeglądania ksiąg z numerami, bo one już od dawna nie spełniają najważniejszych funkcji. Dobrze zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości znajdziemy już odrębne strony wirtualne, które interesują się jedynie numerami – poznają je, oznaczają i piszą, do kogo one mogą należeć. Wejdźmy koniecznie na tego typu stronę, a następnie wklepmy do odpowiedniej rubryki numer, który nieustannie do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy odpowiedź zawierającą dane na temat konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie portale są aktualizowane nie jedynie przez swoich twórców, bo także przez zwykłych internautów. To oni komentują numery telefonów, piszą, do kogo one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one niegroźne. My sami także możemy pisać wiadomości o nietypowych numerach, by w pewnym sensie uprościć życie innym osobom. Na pewno powinniśmy to robić właśnie w sieci.

Jeśli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu odnaleźć go przez internet. Wiele portali internetowych pokaże nam dokładnie, kto może być właścicielem danego numeru, dlatego powinniśmy tylko wziąć informacje z tych witryn. Czyńmy to za każdym razem, gdy zaczniemy się wahać, czy możemy spokojnie odbierać swoją komórkę. Dobrze w końcu zawsze dmuchać na zimne.