Jak zaaranżować garderobę w sypialni?

W domu są meble, które są niezbędne ze względu na rolę, jaką odgrywają. Nie chodzi tutaj tylko o ich funkcję dekoracyjną. Najważniejszymi meblami w domu są szafy oraz odpowiednia garderoba. Wszyscy chcielibyśmy mieć przestronną i jasną garderobę, ale większość z nas musi zadowolić się przestrzenią, którą mamy w domu. Oprócz przechowywania ubrań szafa jednak może przyczynić się do dekoracji pokoju. Możemy zatem zaaranżować garderobę w sypialni.

Wybór odpowiedniego miejsca na garderobę

Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń i miejsce w naszej sypialni, w której zostaną umieszczone szafy. Najwygodniej jest umieścić je w przestrzeni, w której można umieścić także inne elementy. Warto zatem w tej sytuacji skorzystać z narożników lub pustych punktów w pokoju. Jedynym ograniczeniem jest dla nas ściana i sufit. W ten sposób będziemy w pełni wykorzystywać przestrzeń do przechowywania naszych ubrań.

Jakie szafki wybrać do sypialni?

Upewnijmy się, że szafa do garderoby ma co najmniej troje drzwi. W ten sposób zagwarantujemy sobie większą organizację przestrzeni. Garderoba w sypialni nie powinna bowiem zajmować zbyt dużo miejsca. Jednym z aspektów, które należy najbardziej cenić, jest pakowność szaf. Jest to bardzo praktyczne, jeśli mamy ich kilka różnej wysokości. Wskazane jest np. umieszczenie podpórki na dole, aby zawiesić spódnice i spodnie, podczas gdy na górze będzie drążek na koszule. Na półkach u góry można przechowywać prześcieradła, swetry, kapelusze i inne akcesoria. Biała płyta meblowa

Posted in Dom