Co to za numer?

Nawet jeżeli nasza książka telefoniczna jest wypełniona po brzegi, z pewnością nie posiadamy numerów telefonu do wszystkich osobników, którzy żyją na tym świecie. Nierzadko zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej komórki pojawia się nieznana mieszanka cyfr. Najczęściej w takich chwilach najzwyczajniej odrzucamy połączenie, ponieważ nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi osobami. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zapragniemy sprawdzić, kto może być jego właścicielem. A jak to odkryjemy?

Nie musimy od razu lecieć na policję, bo w końcu nie każde dziwne telefony tworzone są przez kryminalistów. Często nieznany numer telefonu będzie przynależeć do człowieka z naszej paczki znajomych, jaki jedynie wymienił aparat telefoniczny lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeśli posiadamy dostęp do Internetu, sami sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać nieznany numer telefonu do popularnej strony szukającej lub od razu zrobić użytek ze strony, która zajmuje się testowaniem oraz sprawdzaniem różnych numerów. Ona tylko pokaże nam, co to za numer oraz do kogo on może należeć. Później samodzielnie zdecydujemy, czy chcemy odebrać tajemnicze połączenie.

Zwykle jednak możemy odbierać także i takie niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować połączenie kolegi, jaki potrzebuje naszej porady.