Kolekcjonowanie nasion marihuany — krótki przewodnik dla początkujących

Kolekcjonowanie nasion marihuany może być naprawdę fascynującym zajęciem. Dzięki takiemu hobby można poznać wiele niezwykłych faktów, a także nawiązać ciekawe znajomości. Do rozpoczęcia zbiorów należy jednak dobrze się przygotować. Sprawdź, co warto wiedzieć o kolekcjonerskich nasionach marihuany przed pierwszymi zakupami.

Kolekcjonowanie nasion marihuany a polskie prawo

Wbrew pozorom kolekcjonowanie nasion marihuany nie jest w Polsce zakazane. Posiadanie ziaren Babushka i innych odmian konopi siewnych i indyjskich jest dozwolone właśnie w celach kolekcjonerskich. Ponadto na terenie Polski można bez obaw sprzedawać zakupione okazy.

Gdzie kupować nasiona kolekcjonerskie?

Kolekcjonerskie nasiona marihuany można pozyskać w Polsce na kilka sposobów. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup ziaren w internetowym sklepie TanieSianie.pl. Niekiedy można też znaleźć sklepy stacjonarne, które legalnie sprowadzają i sprzedają nasiona. Ponadto można zdecydować się na wymianę bądź nabycie okazów od innych kolekcjonerów lub prywatnych sprzedawców.

Jak przechowywać nasiona marihuany?

Prawidłowe przechowywanie nasion marihuany może znacząco przedłużyć ich żywotność. Nie jest to jednak trudne zadanie i mogą poradzić sobie z nim nawet początkujące osoby. Należy zabezpieczyć ziarna m.in. przed światłem, wilgocią i nagłymi wahaniami temperatury. Dobrym pomysłem może być nabycie specjalnego albumu dla kolekcjonerów. Ponadto wiele osób przechowuje nasiona w oryginalnych opakowaniach.